Historie

Naše začátky aneb jak banda kluků dala dohromady
Dragon Force

Na počátku byla touha. Psal se rok 2005, mimo jiné probíhal první ročník přerovského festivalu dračích lodí, a touha se dostavila ve velké míře. Touha po vítězství s pádlem. V roce 2007 jsme znovu nasedli do lodě a slavili úspěchy – 3. místo na 200m za SKP Přerov v kategorii Fun Open a 2. místo na 200m za stavební firmu PTÁČEK. V roce 2008 jsme slavili první velké úspěchy, první zlaté medaile a to dokonce i s firmou EMOS ve Strasbourgu ve Francii.

Přišel rok 2009 a s ním i posádka Dragon Force Přerov. Prvním závodem pod naším novým jménem, které vymyslel podle známé kapely člen Tomáš Chuděj, se konal na Plumlově, další na Slovensku, v Přerově, v Třebíči, na Pálavě a na mnoha dalších místech. Tvrdě jsme dřeli, trénovali a pyšně stáli na bednách. Někdy jsme zazářili zlatem, jindy stříbrem nebo bronzem a byly chvíle, kdy se nám nezadařilo, a na bednu jsme nedosáhli. Sbírali jsme zkušenosti a dělali prostě to, co nás baví.

V roce 2010 jsme nastoupili mnohem silnější, proběhla naše první zimní příprava a my se začali účastnit daleko zajímavějších závodů. Navštívili jsme Ostrožskou Novou Ves, kde jsme se umístili na třetím místě a také jsme poprvé zahlédli veslařský a kanoistický kanál Račice, kde jsme bojovali proti těm nejlepším posádkám České republiky. Ani v roce 2011 jsme nezaháleli a snažili se vypracovat, stát se lepšími. Závodili jsme, kde to šlo. Trénovali jsme, kdy to šlo. A bavilo nás to. Vrcholem bylo otevřené mistrovství Holandska v Amsterdamu, kde jsme zvítězili.

V letech 2012 a 2013 jsme se dostali na špičku Grand Prix. Dařilo se nám, vyhrávali jsme a přišla první myšlenka zúčastnit se mistrovství světa klubových posádek v Ravenně. Začali jsme trénovat již v zimě, a jakmile bylo snesitelné počasí na vodu, pádlovali jsme, co to šlo. Každý víkend soustředění – Dombas v Tovačově, Vranov nebo Bítov. Tréninky vedl Libor Šulák. Nechali jsme vyrobit nové dresy – bundy, tílka, čepice, mikiny. A v září 2014 přišla naše chvíle. Dorazili jsme do italské Ravenny. Pro nás ohromná změna, výborné závodiště, skvělá organizace a nádherné prostředí. A co bylo nejlepší, podařilo se to, byli jsme třetí na trati 2000m. Náš první velký úspěch.

Nedalo nám to a v roce 2015 jsme si šli pro víc. Mistrovství světa klubových posádek se konalo v Račicích a my dostali další nápad. Co takhle rozšířit pole působnosti? A bylo to, založili jsme juniorskou posádku a dorazili do Račic. Juniorská posádka posbíraná z mladých kanoistů a kajakářů bojovala, co síly stačily a nakonec jsme se dočkali české hymny na 2000m díky malému mixu. Dívčí a chlapecká posádka se umístila druhá na tratích 200 i 500m. A úspěch slavil i seniorský open, který obsadil třetí příčku.

Touha pokračovala a už to nebyla jen seniorská touha, tentokrát zatoužili i junioři po vítězství. Posádka se připravovala poctivě celý rok a kvalifikovala se na mistrovství světa v Moskvě. Naši nejzkušenější  Masters 50+ se na trati 500m umístili čtvrtí, stejně jako juniorské dívky. Juniorský velký mix se na téže vzdálenosti umístil třetí. Juniorští chlapci se umístili třetí. Obdobné výsledky přinesl závod na 200m, ale na 2000m dokázal juniorský velký mix dosáhnout stříbrné příčky. Z Moskvy jsme odjížděli spokojení, s mnoha zkušenostmi, s dobrým pocitem a nově navázaným přátelstvím.

V září 2017 jsme se zúčastnili Mistrovství světa klubových posádek dračích lodí v italských Benátkách. Mistry světa jsme se stali v kategorii senior mix na 500m, senior women na 2000m a junior mix na 500m. Celková medailová bilance činila 12 kousků – 3 zlaté medaile, 5 stříbrných a 4 bronzové medaile.