https://www.traditionrolex.com/7

Zlatý double na ME a MČR dračích lodí | Tým dračích lodí

Zlatý double na ME a MČR dračích lodí

Mistrovství Evropy v Ravenně

Ve dnech od 6. do 10. 9. se konalo v italské Ravenně mistrovství Evropy dračích lodí. Přerovský klub dračích lodí Dragon Force na něj vyslal své mládežnické naděje. Junioři složili malý open a mix. Dospělí závodili na malé lodi v kategorii U24. Všechny posádky předvedly skvělé výkony a z 11 startů získaly celkem 9 medailí. Konkrétně na malých lodích v kategorii do 24 let vysbírali tituly evropských šampionů na všech třech tratích. Posádka juniorského openu si vyjela bronz na trati 2000 metrů a stříbra na tratích 200 a 500 metrů. V mixu se juniorům povedlo získat stříbrné medaile na 2000 a 500 metrů, avšak jako největší úspěch výpravy si dojeli pro vysněný mistrovský titul na trati 200 metrů.

U24 a junioři pak spojili síly na velké lodi, kde se jim podařilo v kategorii Premier Open obsadit pátou příčku na 2000 metrů a čtvrtou na 500 metrů. V kategorii malých lodí se klub stal třetím nejúspěšnějším v celkové klasifikaci posádek. Část naší ženské posádky doplnila sestavu posádky z Ostrožské Nové Vsi ONV Box, která získala další cenné kovy. Kompletní výsledky lze najít zde.
Celá akce se velmi vydařila a naši medailisté si pak mohli zaslouženě odpočinout na italských plážích.

Mistrovství ČR v Račicích

Na zlaté vlně mladí dračáci pokračovali během mistrovství České republiky, které se konalo o týden později v národním olympijském centru v Račicích. Junioři a žáci potvrdili svou formu, když dokázali obhájit roli favoritů a zvládli dovézt 5 titulů mistrů ČR v kategorii juniorů. V případě žáků vybojovali dvě třetí místa v juniorské kategorii s průměrně o 4 roky staršími rivaly.

Děkujeme všem účastníkům za předvedené výkony a fanouškům za skvělou podporu. S dračími loděmi však ještě nekončíme! Kdyby si chtěl kdokoliv vyzkoušet atmosféru pořádných závodů dračích lodí, tak Vás srdečně zveme na náš přerovský Dragon Force Cup, který se uskuteční 20. a 21.10.na řece Bečvě. Brzy přineseme další informace k závodu.

 Dragon Force Přerov

Mistrovství Evropy