https://www.traditionrolex.com/7

Historie | Tým dračích lodí

Historie

Začátky Dragon Force

Psal se rok 2005, když probíhal na přerovské laguně první ročník Přerovského festivalu dračích lodí, a banda kluků z Přerova sestavila první tým, který se měl později stát základem pro tým Dragon Force Přerov. V roce 2007 jsme znovu usedli v pádlem v ruce na lavičky dračí lodě a konečně slavili první úspěchy – 3. místo na 200m za SKP Přerov v kategorii Fun Open a 2. místo na 200m za stavební firmu PTÁČEK. V roce 2008 jsme pak slavili první velké úspěchy, první zlaté medaile a to dokonce i s firmou EMOS ve Štrasburku ve Francii.

Přišel rok 2009 a s ním i posádka s novým názvem inspirovaným názvem známé zahraniční kapely Dragon Force. Prvním závodem pod naším novým jménem, se konal na Plumlově, další na Slovensku, v Přerově, v Třebíči, na Pálavě a na mnoha dalších místech. Tvrdě jsme dřeli, trénovali a pyšně stáli na bednách. Někdy jsme zazářili zlatem, jindy stříbrem nebo bronzem a byly chvíle, kdy se nám nezadařilo, a na bednu jsme nedosáhli. Sbírali jsme zkušenosti a dělali prostě to, co nás baví.

V roce 2010 jsme nastoupili mnohem silnější, proběhla naše první zimní příprava a my se začali účastnit daleko zajímavějších závodů. Navštívili jsme Ostrožskou Novou Ves, kde jsme se umístili na třetím místě a také jsme se poprvé seznámili s veslařským a kanoistickým kanálem v Račicích, kde jsme bojovali proti těm nejlepším posádkám České republiky. Ani v roce 2011 jsme nezaháleli a snažili se vypracovat, stát se lepšími. Závodili jsme, kde to šlo. Trénovali jsme, kdy to šlo. A bavilo nás to. Vrcholem bylo otevřené mistrovství Holandska v Amsterdamu, kde jsme dosáhli stupně nejvyššího.

Amsterdam

Amsterdam

Amsterdam

Amsterdam

Amsterdam

Amsterdam

Ostrožská Nová Ves

Ostrožská Nová Ves

Pálava

Pálava

Pálava

Pálava

V letech 2012 a 2013 jsme se dostali na špičku české a moravské ligy Grand Prix. Dařilo se nám, vyhrávali jsme a přišla první myšlenka zúčastnit se Mistrovství světa klubových posádek v Ravenně. Začali jsme trénovat již v zimě, a jakmile bylo snesitelné počasí na vodu, pádlovali jsme a najížděli cenné kilometry. Každý víkend soustředění – Donbas v Tovačově, Vranov nebo Bítov. Tréninky vedl Libor Šulák. Nechali jsme vyrobit nové dresy – bundy, tílka, čepice, mikiny. A v září 2014 přišla naše chvíle. Dorazili jsme do italské Ravenny. Pro nás ohromná změna, výborné závodiště, skvělá organizace, nádherné prostředí a hlavně obrovská konkurence. Náš první velký úspěch na mistrovství světa nás nenechal dlouho čekat a hned v prvním závodě jsme si ve větru a vlnách dopádlovali pro krásné třetí místo na mixu na 2000 m. Krásný výsledek jsme zaznamenali i na trati 500 m s mixovou posádkou, kdy jsme si v nadupané konkureci dojeli pro páté místo.

V dalším roce nás čekalo Mistrovství světa klubových posádek v Račicích a napadlo nás rozšířit pole působnosti ve spolupráci s mladými kanoisty a kajakáři z Přerova a okolí. V Račicích ukázala svou sílu nejen juniorská posádka ale i posádka seniorská a náš tým si přivezl domů hned několik medailí. Těmito prvními úspěchy vznikla juniorská posádka, která se doposud každým rokem účastní i reprezentačních závodů spolu se seniorskou části týmu Dragon Force Přerov.

Ravenna

Ravenna

Račice

Račice

Račice

Račice

Hannover

Hannover

Hannover

Hannover

Hannover

Hannover