https://www.traditionrolex.com/7

Teambuilding | Tým dračích lodí

Teambuilding

Oživte si narozeninovou oslavu nebo firemní večírek nebo prostě jen stmelujte kolektiv závodem na dračí lodi!

PŘIPRAVÍME AKCI ŠITOU NA MÍRU.

Máme zkušenosti s organizováním velkých závodů, ale i komornějších akcí, přesně podle potřeb toho či onoho klienta.
Kapacitně je třeba počítat se 10 až 12 lidmi do týmu. Při dvou a více týmech je možné uspořádat závody, tzn., že je třeba pouze 20 lidí a můžete si zazávodit mezi sebou – mezi přáteli nebo mezi kolegy z práce. Poskytneme vám vlastní zkušené kormidelníky a podle potřeby i bubenice.

Jen těžko si lze představit nějaký jiný sport, při kterém je týmová souhra tak důležitá jako u dračích lodí, neboť nenajdou-li společný rytmus, je jejich námaha zbytečná. V lodi všichni sedí blízko jeden druhému, společně sdílí radost i obavy před závodem, adrenalin, závodní nadšení a třeba i radost z výhry. Týmový duch prosycuje atmosféru.

Kvalitní teambuildingový program by měl jistě obsahovat závod dračích lodí. Z něj si účastníci odnesou ten nejsilnější zážitek. Proto je například při menším počtu lidí lepší volit malé dračí lodě než klasické (2 malé lodě místo 1 klasické pro 20 lidí). Závodům by měla předcházet tréninková příprava (aspoň 20 minut), aby měl nově zformovaný tým čas se sladit a mohl zvýšit své šance v závodě. Správný teambuilding by měl samozřejmě obsahovat i úvod s povídáním o sportu a historii dračích lodí a s nezbytnými bezpečnostními pokyny. Vyhlášení výsledků s patřičným oceněním vítězů v závěru programu ještě umocní celkový dobrý pocit z akce.

Harmonický kolektiv pracující v příjemné atmosféře funguje výkonněji a efektivněji. Teambuidingové aktivity přispívají k vytváření otevřeného a vzájemně vstřícného pracovního prostředí, podněcující stmelení týmu a komunikaci mezi jeho členy.

Teambuilding odpoutá pracovníky od pracovního stereotypu, ale hlavním cílem je získat motivaci pro práci v kolektivu.
Teambuilding nám pomáhá zlepšit pracovní výkon a podpořit vzájemnou spolupráci zúčastněných.
Vše má vliv na rozvoj a výkonnost zaměstnanců.
Zlepšuje to vztahy na pracovišti a tím dochází k zefektivnění celého pracovního procesu.
Na základě získání společného zážitku, kdy zjistíme vzájemné silné a slabé stránky, lze na fungování týmu zapracovat.

 

Kontaktujte nás emailem info@dfprerov.cz nebo telefonicky 602 765 002.

Kdy a kde vznikl tento sport a kdy se dostal do ČR?

Historie dračích lodí má své kořeny ve starobylé čínské legendě, která se odehrála před téměř 2000 lety. V polovině 20. století se pak dragonboating z Číny rozšířil do mnoha dalších zemí Asie, Ameriky i Evropy. V ČR se tento sport poprvé objevil v roce 1997, kdy byly do Prahy dovezeny 2 dračí lodě.

Proč jsou dračí lodě vhodné pro teambuilding?

Dračí lodě jsou pro teambuilding přímo ideální. Jen těžko si lze představit nějaký jiný sport, při kterém je týmová souhra tak důležitá. I posádka složená se samých „nadřenců“ snadno zůstává pozadu, když nenajdou společný rytmus. V lodi všichni sedí blízko jeden druhému, společně sdílí nervozitu před závodem, adrenalin startovního povelu, závodní nadšení a v lepším případě i radost z výhry.