https://www.traditionrolex.com/7

Vltavská kaskáda | Tým dračích lodí

Vltavská kaskáda

O prodlouženém víkendu 5.-7.6.2020 jsem uspořádali soustředění s pracovním názvem Vltavská kaskáda. Plánem bylo splutí Vltavy z Týna nad Vltavou do Prahy, tedy neceleých 150 km za 3 dny.

První etapa výpravy začínala od přístaviště v Týně nad Vltavou 8 hodin ráno. Počasí nám první den sice příliš nepřálo, ale trocha deště nás nemohla rozhodit. Po nalodění jsme se vydali směrem k cíli tohoto dne: Podskalí Orlík za cca 49 km. Tato první etapa měla za cíl hlavně "sjetí" sestavy, protože účastníky této výpravy byli i členové jiných posádek, např. Draci Znpjmo nebo Dragonboat Ostrava. Projížděli jsme krásnými scenériemi pod hradem Zvíkov, Orlickou přehradou, pod zámkem Orlík nad Vltavou až do cíle provního dne - kempu Podskalí, kde nás čekala zasloužená odměna v podobě večerního grilování.

Druhá etepa, dlouhá 46 km, se nám již zdála podstatně lepší, neboť si na sebe členové posádky již zvykli a odjíždělo nám to jedna radost. Cílem druhého dne byl kemp Nová Živohošť. Z Poskalí jsme se přes Orlickou přehradu vydali směr vodní nádrž Kamýk, přes Slapskou přehradu, kde jsme poprvé využili plavební komoru. Pak už se před námi otevřela Slapská přehrada a následně kemp Nová Živohošť. Po druhém dni již byla únava značná, proto jsme se všichni brzo odebrali načerpat síly na poslední fázi expedice. :)

V poslední fázi nás čekala druhá část vodní nádrže Slapy, Štěchovice a Vrané a plavební komora Vrané nad Vltavou. Délka této etapy 41 km. Výpravu jsme ukončili v Praze-Modřanech, kde jsme si před odjezdem na Moravu dopřáli zasloužený oběd.

Během výpravy jsme ujeli celkem 136 km, splavili jsme 5 z 9 vodních nádrží Vltavské kaskády, využili jsme 2 plavební komory a museli jsme 3x přenášet loď. I přes počáteční obavy a nepřízeň počasí se nám výprava moc líbila a už plánujeme další. :)