MS Kyjev 2019

Letošní Mistrovství světa klubových posádek dračích lodí se konalo ve dnech 12. až 15. září v areálu Vodního stadionu Obolon v Kyjevě. Všechny závodní dny se obešly bez větších komplikací či dlouhých časových prodlev a samotná organizace akce byla skvělá. Výkony závodníků bylo dokonce možné sledovat  v živém přenosu na internetu. Závodilo se od čtvrtku do neděle na desetimístných i dvacetimístných dračích lodích. Závodů se účastnily špičkové posádky z 15 států světa, když převážně ukrajinské posádky na domácí půdě vynikaly. Ani my jsme však s prázdnou nepřijeli!

Juniorská sestava ve složení mužů na desítkové lodi vybojovala na trati 200 a 2000 m dvě stříbrné medaile a jednu bronzovou na pětistovce. Juniorský mix na trati 2000 m předvedl  bojovný výkon, kdy jen těsně nestačil na medaili.

Seniorská skupina v kategorii muži na desetimístné dračí lodi obsadila na 2000 a 500 m třetí pozice stejně jako ve dvacítkové lodi na 2000 m. Čistě ženská sestava desetimístné lodě v nedělním závodu na 2000 m rovněž předvedla bojovný výkon a získala rovněž bronz.

Účastí na tomto mistrovství jsme zakončili již pátou reprezentační sezónu pod hlavičkou Českého svazu dračích lodí a Českého svazu kanoistů a v příštím roce se budou jeho členové znovu ucházet o nominaci na MS národních posádek dračích lodí v Indii

Dragon Force Přerov tímto děkuje všem sponzorům a fanouškům, kteří fandili nejenom na místě ale i na dálku. Velké díky také patří Městu Přerov, Olomouckému kraji, Českému svazu dračích lodí a Českému svazu kanoistů za finanční podporu, bez které by jen stěží bylo možné tuto akci absolvovat. Moc děkujeme, bylo to skvělé!