https://www.traditionrolex.com/7

Mistrovství světa v Račicích | Tým dračích lodí

Mistrovství světa v Račicích

Ve dne 1.9. - 4.9.2022 se nominovaní členové našeho týmu zúčastnili národního Mistrovství světa ICF v Račicích jako součást národní reprezentace dračích lodí, která čítala kolem 170 členů. Na Mistrovství světa bojovaly národní posádky z 15 zemí z celého světa včetně výborných posádek z Asie, odkud toto sportovní odvětví pochází.

Závodilo se na klasických tratích 200 m, 500 m a 2000 m na malých i velkých lodích v kategoriích ženy, open a mix, a ve věkových karegoriích juniors, seniors (dospělí), masters 40+ a masters 50+. Národní reprezentace se neztratila v žádné kategorii a byli jsme svědky krásných soubojů.

Členové našeho týmu v kategorii Seniors si přivezli hned několik medailí:

  • 2 x stříbro v kategorii 20 Mix (200 m a 500 m)
  • 3 x stříbro v kategorii 20 Open (200 m, 500 m, 2000 m)
  • 2 x bronz v kategorii 10 Mix (200 m a 2000 m)

Junioři závodili pouze na malých lodích. Přestože se na mistrovství poctivě připravovali a trénovali, kdy se dalo, musíme bohužel konstatovat, že do Račic nakonec nepřijelo tolik juniorských posádek, kolik bychom si přáli, aby si junioři kvalitně zazávodili. Nakonec si tedy junioři přivezli do Přerova:

  • 3 x stříbro v kategorii 10 Open 
  • 3 x zlato v kategorii 10 Mix

Naštěstí se junioři ještě účastní ve dnech 16.9. - 18.9. 2022 Mistrovství Německa v Mnichově, které slibuje větší počet konkurenčních posádek. A naši junioři poskládaní z celé republiky se už nemohou dočkat. Budeme držet palce!

Musíme vyzdvihnout i výkony dalších členů národní reprezentace! Děkujeme všem za předvedené výkony! Kompletní výsledky naleznete na stránkách organizátora.